17.03.2013.

Трибина „Зоранов гимназијски дневник“ одржана је у уторак, 12.03.2013. године у 12:30 у свечаној сали гимназије. Професори и ученици су заједно обележили десет година од смрти нашег бившег ђака и премијера Србије др Зорана Ђинђића.

Погледајте слике са овог догађаја у aлбуму „Зоранов гимназијски дневник“ ►.

Преузмите презентацију о овој трибини овде ►.

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Булевар Маршала Толбухина 41 (бивша Гоце Делчева 41)) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.