23.04.2013.

Успеси ученика на такмичењима

Успеси ученика на такмичењима:

- На Републичко такмичење из историје пласирао се Дмитровић Марко-III/6 проф. Весна Ковачевић

- На Републичко такмичење из хемије пласирали су се Агатоновић Горана-II/4 проф. Милица Краговић, Јовановић Алекса-II/4 проф. Милица Краговић и Пастор Ана-I/5 проф. Бранка Кујовић.

- Треће место на Републичком такмичењу из немачког језика освојио је Лучић Марко-IV/2 проф. Јелена Чолић.

- Прво место на Републичком такмичењу из руског језика освојила је Нина Стефановић-IV/3 проф. Татјана Шуковић и другу награду је освојила Нина Лапчевић-IV/3 проф. Татјана Шуковић.

Честитамо!

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.