23.04.2013.

Успеси ученика на такмичењима

Успеси ученика на такмичењима:

- На Републичко такмичење из историје пласирао се Дмитровић Марко-III/6 проф. Весна Ковачевић

- На Републичко такмичење из хемије пласирали су се Агатоновић Горана-II/4 проф. Милица Краговић, Јовановић Алекса-II/4 проф. Милица Краговић и Пастор Ана-I/5 проф. Бранка Кујовић.

- Треће место на Републичком такмичењу из немачког језика освојио је Лучић Марко-IV/2 проф. Јелена Чолић.

- Прво место на Републичком такмичењу из руског језика освојила је Нина Стефановић-IV/3 проф. Татјана Шуковић и другу награду је освојила Нина Лапчевић-IV/3 проф. Татјана Шуковић.

Честитамо!

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.