23.04.2013.

Успеси ученика на такмичењима

Успеси ученика на такмичењима:

- На Републичко такмичење из историје пласирао се Дмитровић Марко-III/6 проф. Весна Ковачевић

- На Републичко такмичење из хемије пласирали су се Агатоновић Горана-II/4 проф. Милица Краговић, Јовановић Алекса-II/4 проф. Милица Краговић и Пастор Ана-I/5 проф. Бранка Кујовић.

- Треће место на Републичком такмичењу из немачког језика освојио је Лучић Марко-IV/2 проф. Јелена Чолић.

- Прво место на Републичком такмичењу из руског језика освојила је Нина Стефановић-IV/3 проф. Татјана Шуковић и другу награду је освојила Нина Лапчевић-IV/3 проф. Татјана Шуковић.

Честитамо!

Садашњи назив - Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ - носи од децембра 1990. године. После готово две деценије од оснивања ова узорна школа добила је име великог научника Михаила Петровића - Мике аласа, иманентно њеном профилу и угледу међу гимназијама. Није лако из мноштва наставника издвојити личност која има посебне заслуге за ниво наставе, развој гимназије, њен углед и високо место међу српским гимназијама. Сви директори (Велимир Милошевић, Љубомир Милошевић, Војислав Дедејић, Вукоман Смоловић, Слободанка Перовић, Јован Симић) и сваки професор дао је свој допринос и уткао део своје личности у живот школе и неговање њеног имиџа који је задржала и данас. Па ипак, кроз историју школе, три личности се саме намећу: оснивач школе, професор Велимир Милошевић, који је био њен први директор и стрпљиво подизао ниво наставе и градио углед школе, др Зоран Ђинђић 70-тих година ученик школе и први демократски премијер и др Милан Ковачевић, професор филозофије који је извршио пресудан утицај на усмерења свог ученика Зорана Ђинђића. Многи ученици Девете достигли су изузетне резултате и положаје у области науке, уметности, културе, политике и спорта.