30.04.2014.

Наш ученик, Никола Јовановић (III-8) освојио je трећу награду на савезном такмичењу из области информатике

Наш ученик, Никола Јовановић (III-8) на савезном такмичењу из области информатике заузео је 11 место и освојио трећу награду у категорији нематематичких гимназија.

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Булевар Маршала Толбухина 41 (бивша Гоце Делчева 41)) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.