22.04.2015.

Републичко такмичење из биологије

Нa републичко такмичење из биологије су се пласирали:

1. Балинт Валентина IV6 проф. Славица Здравковић
2. Јелена Букарац IV6 проф. Славица Здравковић
3. Јовановић Алекса IV4 проф. Ана Блечич
4. Делибашић Марија IV проф. Славица Здравковић
5. Момчиловић Милица III7 проф. Славица Здравковић
6. Самарџић Лара III5 проф.
Славица Здравковић
7. Славуј Марко III7 проф. Бранка Ђуричић
8. Јазић Јована III7 проф. Славица Здравковић
9. Попов Андријана II7 проф. Ана Блечић

Садашњи назив - Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ - носи од децембра 1990. године. После готово две деценије од оснивања ова узорна школа добила је име великог научника Михаила Петровића - Мике аласа, иманентно њеном профилу и угледу међу гимназијама. Није лако из мноштва наставника издвојити личност која има посебне заслуге за ниво наставе, развој гимназије, њен углед и високо место међу српским гимназијама. Сви директори (Велимир Милошевић, Љубомир Милошевић, Војислав Дедејић, Вукоман Смоловић, Слободанка Перовић, Јован Симић) и сваки професор дао је свој допринос и уткао део своје личности у живот школе и неговање њеног имиџа који је задржала и данас. Па ипак, кроз историју школе, три личности се саме намећу: оснивач школе, професор Велимир Милошевић, који је био њен први директор и стрпљиво подизао ниво наставе и градио углед школе, др Зоран Ђинђић 70-тих година ученик школе и први демократски премијер и др Милан Ковачевић, професор филозофије који је извршио пресудан утицај на усмерења свог ученика Зорана Ђинђића. Многи ученици Девете достигли су изузетне резултате и положаје у области науке, уметности, културе, политике и спорта.