13.05.2015.

НИС олимпијада из руског језика - републички ниво

На републички ниво НИС олимпијаде из руског језика пласирали су се следећи ученици:

1. Радосављевић Јелена II-1 (проф. Оливера Пралица)

2. Кривокапић Ивона III-8 (проф. Оливера Пралица)

3. Јаблановић Анастасија II-5 (проф. Оливера Пралица)

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.