18.09.2015.

Вики гимназијалац

Ученици Девете гимназије су се прикључили пројекту "Вики гимназијалац", који организује Викимедија Србије. Основна идеја овог пројекта је да се ученици укључе у писање вики чланака на нашем језику и писму. У том циљу у нашој школи организована је радионица на тему како исправно писати вики чланке, ажурирати постојеће и активно учествовати у стварању највеће светске енциклопедије. Радионицу су водиле Милица Жарковић и Ивана Маџаревић из Викимедије Србија.

Сви заинтересовани ученици који желе да буду део пројекта "Вики гимназијалац" могу се обратити професорки информатике Милени Марић.

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Булевар Маршала Толбухина 41 (бивша Гоце Делчева 41)) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.