23.10.2016.

Драмски сусрет

Драмски сусрет гимназије Шентвид и Девете гимназије Михаило Петровић Алас у трајању од 4 дана одржан је у Љубљани у периоду од 19. до 22. октобра. На овај начин настављена је већ традиционла сарадња две школе. Ученици Девете гимназије били су гости словеначких ученика и имали су прилику да посете гимназију Шентвид и бораве на неким од часова. Најважнији део сусрета била је драмска радионица коју је водила редитељка Катарина Кошир задајући различите глумачке задатке, игре и импровизације.

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.