23.10.2016.

Драмски сусрет

Драмски сусрет гимназије Шентвид и Девете гимназије Михаило Петровић Алас у трајању од 4 дана одржан је у Љубљани у периоду од 19. до 22. октобра. На овај начин настављена је већ традиционла сарадња две школе. Ученици Девете гимназије били су гости словеначких ученика и имали су прилику да посете гимназију Шентвид и бораве на неким од часова. Најважнији део сусрета била је драмска радионица коју је водила редитељка Катарина Кошир задајући различите глумачке задатке, игре и импровизације.

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.