29.12.2016.

Жута минута

Новогодишња дечија представа Жута минута у организацији Драмског студија Девете гимназије одиграна је 29. децембра 2016. године у Свечаној сали Девете гимназије. На сцени су се састали сви добро познати јунаци из најлепших бајки, али у мало другачијем светлу. Текст за представу написала је ученица Матеа Маћешић. Занимљиво је било видети нашег професора француског језика Радета Котлајића у улози Деда Мраза. Духовитог карактера, представа је насмејала професоре и ученике гминазије, али и оне најмлађе чији је смех испунио Свечану салу. У шаролику празничну атмосферу увели су нас глумци: Јована Рашевић, Валентина Грац, Мила Терзић, Даница Манојловић, Лука Ђаловић, Миља Билановић, Милица Димитријевић, Делоћ Дарко, Јона Петровић, уз техничку подршку Филипа Стојсављевића.

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Булевар Маршала Толбухина 41 (бивша Гоце Делчева 41)) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.