29.12.2016.

Жута минута

Новогодишња дечија представа Жута минута у организацији Драмског студија Девете гимназије одиграна је 29. децембра 2016. године у Свечаној сали Девете гимназије. На сцени су се састали сви добро познати јунаци из најлепших бајки, али у мало другачијем светлу. Текст за представу написала је ученица Матеа Маћешић. Занимљиво је било видети нашег професора француског језика Радета Котлајића у улози Деда Мраза. Духовитог карактера, представа је насмејала професоре и ученике гминазије, али и оне најмлађе чији је смех испунио Свечану салу. У шаролику празничну атмосферу увели су нас глумци: Јована Рашевић, Валентина Грац, Мила Терзић, Даница Манојловић, Лука Ђаловић, Миља Билановић, Милица Димитријевић, Делоћ Дарко, Јона Петровић, уз техничку подршку Филипа Стојсављевића.

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.