25.08.2017.

Обавештење - настава у школској 2017/18.

Настава у школској 2017/18. години почеће у петак, 1. септембра 2017. године по следећем распореду:

- први и трећи разред („а“ смена) пре подне од 8,00 часова

- други и четврти разред („б“ смена) после подне од 14,00 часова

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.