ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА - Обавештење о упису

06.07.2018.

Обавештење о упису

Упис ученика у први разред за школску 2018/19. годину обавиће се у понедељак и уторак, 9. и 10. јула 2018. године од 8,00 до 15,00 часова.

За упис је потребно предати следеће:

1. Попуњену пријаву за упис ученика у средњу школу

2. Оригинална сведочанства V,VI,VII и VIII разреда

3. Оригинално сведочанство о завршеном основном образовању и васпитању

4. Извод из матичне књиге рођених ( може и старије од 6 месеци)

Важна напомена: у пријави мора обавезно да буде наведен обавезни изборни предмет ( грађанско васпитање или верска настава) и два од понуђених изборних предмета и то:

1. Образовање за одрживи развој

2. Примењене науке

3. Језик, медији и култура

4. Појединац, група и друштво

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Булевар Маршала Толбухина 41 (бивша Гоце Делчева 41)) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.