27.9.2018.

Ивани Перовић на летњим Олимпијским играма

У петак, 27.09.2018, деветари су организовали испраћај подршке својој другарици, Ивани Перовић, уч. III3, која ће представљати Србију у саставу омладинске репрезентације на

летњим Олимпијским играма у Буенос Аиресу.

Иванина са својим друговима из 3-3 одељења и разредним старешином.

Пано у холу школе Ивани Перовић у част.

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.