12.10.2018.

Посета Институту за нуклеарне науке "Винча"

Дана 19. септембра у оквиру предмета примењене науке, ученици наше школе посетили су Институт за нуклеарне науке "Винча". Ученике су дочекали стручни водичи који су их упознали са научним, истаживачким и привредним делатностима института. Ученици су имали научна предавања из области физике, молекуларне биологије, физичке хемије, бројне експерименте у лабораторијама овог института, као и могућност да поставе низ питања организаторима, сарадницима и предавачима. Ове године Институт "Винча" слави 70 година постојања и тим поводом организован је овај празник науке.

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.