9.11.2018.

Даница Манојловић на заседању Европског парламента младих у Ротердаму

Имала сам част да будем изабрана да представљам нашу земљу на Интернационалном заседању европског парламента младих које се одржало у Ротердаму у октобру ове године. Учествовале су делегације из 40 различитих дрзава. Дебатовали смо о актуелним политићким и социјалним проблемима са којима се суочава Европа. Акценат је био на мултикултурализму и уочавању сличности између народа и учењу туђих традиција и све то кроз вредан и напоран рад да се за 9 дана направи резолуција која ће бити изгласана пред целокупним парламентом.

Те, 1961/62. школске године гимназија је примила у радни однос 4 а наредне године још 17 наставника. У први разред је уписала 186 ученика и разврстала их у 6 одељења, већ следеће школске године уписала је у први и други разред 456 ученика. Исте школске године гимназија је отворила и трећи разред, једно одељење друштвено-језичког и два одељења природно-математичког смера, уписавши 81 ученика.