11.11.2018.

Излоба 20 / 20

Излозба 20 / 20 била је отворена за посетиоце од 3 11 2018 до 9 11 2018 у биоскопу Балкан у улици Југ Богдановој у Београду. Професорка ликовне културе,Лариса Жигић, и ученице Девете гимназије су посетиле ову излозбу која је била занимљиви спој традиционалног и модерног, а оригинална поставка је била интересантна свим присутним посетиоцима. Традиционалним начином излагања десет уметника је представило своја дела у простору, док је десет уметника излагало у виртуалној реалности захваљујући платформи ~VR all art ~, чиме је из потпуно другачијег угла приказана уметност данашњег времена. Организатори изложбе ~ Nura art ~ имају идеју да младим визуелним уметницима пруже платформу на којој ће се промовисати њихово стваралаштво.

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.