15.05.2013.

Успеси ученика Девете београдске гимназије на такмичењима:

- Дмитровић Марко III-6, проф. Весна Ковачевић, освојио је 3. место на републичком такмичењу из историје

- Соња Ангеловски II-3, проф. Весна Димитријевић, освојила је 2. место на републичком такмичењу из латинског језика

- Јовановић Алекса II-4, проф. Милица Петровић, освојио је 1. место и златну медаљу на републичком такмичењу из хемије

- Соња Савић II-5, проф. Миланка Васиљевић, освојила је 2. место на Књижевној олимпијади

Честитамо свим ученицима и професорима на постигнутом успеху!

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.