ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

Државно такмичење из математике
Пласман ученика

18.3.2019.
Пласман на републичко такмичење из страних језика
Имена ученика који су се пласирали на републичко такмичење из страних језика

17.3.2019.
Дан броја Пи (π)
Овако је обележен дан броја Пи (π) - 14.03.2019

17.3.2019.
Градско такмичење
Резултати такмичења из страних језика

12.3.2019.
Oдржан је дебатни турнир
Oдржан је дебатни турнир у Деветој гимназији

11.3.2019.
Такмичење из страних језика
Такмичење из страних језика одржати у Деветој гимназији 17.03. са почетком у 10 часова

(ПРИКАЖИ СВЕ НОВОСТИ)

Буди најбољи у друштву најбољих!

Желимо да вас упознамо са нашом гимназијом, садржајима и могућностима које она нуди ученицима у току четворогодишњег школовања. Циљ наше гимназије је да ученици добију најшире опште и стручно образовање у области природних и друштвених наука, као и да буду што адекватније припремљени и оспособљени за наставак даљег школовања у високошколским установама.

Гимназија исто тако развија и негује креативне и стваралачке способности, социјалне и културне вредности код ученика, како кроз сам наставни процес, тако и кроз низ ваннаставних активности, припремајући их за будуће одговорне, моралне, самосвесне и корисне чланове наше друштвене заједнице.

Целокупни процес васпитања и образовања обавља тим професора и стручњака са највишим академским звањима и богатим педагошким и методичким искуством.

Занимљиво

Драмска секција учествовала је на овогодишњим Позоришним сусретима гимназија Србије, одржаним у Крагујевцу од 17.4. до 26.4.2015. Наши глумци Лука Вукшић, Мина Сладић, Мина Илић, Матеа Маћешић, Дуња Плазонић, Јулија Савић, Лазар Манић, Вук Ђурић, Василије Бјелоглав, Мирјана Ристичевић, Андријана Ожеговић, Ирена Ремовић и Тијана Чизмић, предвођени професорком Драганом Петровић, имали су прилику да одиграју своју представу у најстаријем позоришту у Србији Књажевско-српском театру.