21.05.2013.

Атлетичарски ас Девете београдске гимназије, Марко Радосављевић

Атлетичарски ас Девете београдске гимназије, Марко Радосављевић, победио је у трци на 100м на међуокружном и државном првенству ученика средњих школа у атлетици, одржаном у Сремској Митровици.

Честитамо!

Слике са овог догађаја можете погледати у галерији слика ►.

Видео са овог догађаја можете погледати овде ►.

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.