21.05.2013.

Атлетичарски ас Девете београдске гимназије, Марко Радосављевић

Атлетичарски ас Девете београдске гимназије, Марко Радосављевић, победио је у трци на 100м на међуокружном и државном првенству ученика средњих школа у атлетици, одржаном у Сремској Митровици.

Честитамо!

Слике са овог догађаја можете погледати у галерији слика ►.

Видео са овог догађаја можете погледати овде ►.

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.