12.02.2015.

Mеђународно такмичењe из рачунарске и информатичке писмености

На међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености "Дабар" у категорији ученика првог и другог разреда истакли су се:
1. Јарамаз Лазар 2-8, проф Наташа Радека - сребрна медаља;
2. Бабић Стефан 1-6, проф Наташа Радека - сребрна медаља;
3. Милинковић Никола 3-6, проф Мирослав Илић - сребрна медаља.

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.