12.02.2015.

Mеђународно такмичењe из рачунарске и информатичке писмености

На међународном такмичењу из рачунарске и информатичке писмености "Дабар" у категорији ученика првог и другог разреда истакли су се:
1. Јарамаз Лазар 2-8, проф Наташа Радека - сребрна медаља;
2. Бабић Стефан 1-6, проф Наташа Радека - сребрна медаља;
3. Милинковић Никола 3-6, проф Мирослав Илић - сребрна медаља.

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.