05.03.2015.

Државно такмичење из математике

На Државно такмичење из математике пласирали су се следећи ученици:
1. Стеван Матавуљ I-6 - проф. Марица Спремо-трећа награда
2. Срђан Ранђеловић I-6-проф. Марица Спремо
3. Лазар Јаблановић I-7-проф Душан Димитријевић
4. Јелена Ђоковиц II-7-проф. Маја Костадиновић-трећа награда
5.Бранко Миљевић III-4-проф. Душан Димитријевић-похвала
6.Иван Животић IV-8-проф. Јованка Стојковић

Садашњи назив - Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ - носи од децембра 1990. године. После готово две деценије од оснивања ова узорна школа добила је име великог научника Михаила Петровића - Мике аласа, иманентно њеном профилу и угледу међу гимназијама. Није лако из мноштва наставника издвојити личност која има посебне заслуге за ниво наставе, развој гимназије, њен углед и високо место међу српским гимназијама. Сви директори (Велимир Милошевић, Љубомир Милошевић, Војислав Дедејић, Вукоман Смоловић, Слободанка Перовић, Јован Симић) и сваки професор дао је свој допринос и уткао део своје личности у живот школе и неговање њеног имиџа који је задржала и данас. Па ипак, кроз историју школе, три личности се саме намећу: оснивач школе, професор Велимир Милошевић, који је био њен први директор и стрпљиво подизао ниво наставе и градио углед школе, др Зоран Ђинђић 70-тих година ученик школе и први демократски премијер и др Милан Ковачевић, професор филозофије који је извршио пресудан утицај на усмерења свог ученика Зорана Ђинђића. Многи ученици Девете достигли су изузетне резултате и положаје у области науке, уметности, културе, политике и спорта.