28.08.2015.

Обавештење за почетак школе

НАСТАВА У ШКОЛСКОЈ 2015/16. ГОДИНИ ПОЧЕЋЕ У УТОРАК, 1. СЕПТЕМБРА 2015. ГОДИНЕ ПО СЛЕДЕЋЕМ РАСПОРЕДУ:

- ПРВИ И ТРЕЋИ РАЗРЕД („А“ СМЕНА) ПРЕ ПОДНЕ ОД 8,00 ЧАСОВА

- ДРУГИ И ЧЕТВРТИ РАЗРЕД („Б“ СМЕНА) ПОСЛЕ ПОДНЕ ОД 14,00 ЧАСОВА

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.