30.10.2017.

Ивана Перовић, првакиња света у каратеу

На 10. Првенству света за кадете, јуниоре I млађе сениор, које се одржава од 25. До 30. октобра 2017. Године на Тенерифама, Шпанија, Ивана Перовић освојила је златну медаљу у категорији кадеткиња борбе појединачно -54 кг и на том путу је савладала шест такмичарки фантастичним укупним скором 20:0 без изгубљеног поена.

У првом колу савладала је такмичарку из Енглеске Цосгрове Ниамх Лиллy са 3:0, у другом колу такмичарку из Шкотске Мцнаб Царлy са 5:0, у трећем колу такмичарку из Чешке Степанова Вендулу са 4:0, у четвртом колу такмичарку из Шпаније Переира Виллалобус Сониу на изјашњејне, у петом колу такмичарку из Словачке Зимниковалова Зоју са 2:0 и финалном сусрету такмичарку из Бугарске Каменова Ивану са 4:0.

Диплома Иване Перовић

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.