ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА - Ивана Перовић, првакиња света у каратеу

30.10.2017.

Ивана Перовић, првакиња света у каратеу

На 10. Првенству света за кадете, јуниоре I млађе сениор, које се одржава од 25. До 30. октобра 2017. Године на Тенерифама, Шпанија, Ивана Перовић освојила је златну медаљу у категорији кадеткиња борбе појединачно -54 кг и на том путу је савладала шест такмичарки фантастичним укупним скором 20:0 без изгубљеног поена.

У првом колу савладала је такмичарку из Енглеске Цосгрове Ниамх Лиллy са 3:0, у другом колу такмичарку из Шкотске Мцнаб Царлy са 5:0, у трећем колу такмичарку из Чешке Степанова Вендулу са 4:0, у четвртом колу такмичарку из Шпаније Переира Виллалобус Сониу на изјашњејне, у петом колу такмичарку из Словачке Зимниковалова Зоју са 2:0 и финалном сусрету такмичарку из Бугарске Каменова Ивану са 4:0.

Диплома Иване Перовић

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.