19.10.2018.

Eвропска недеља кодирања

Наша школа се радионицама „How to Start a WordPress Blog“ (, „Како креирати WordPress блог“ ) и „Crocheting and Processing“ („Хеклање и Processing“) , које су одржане 19.10.2018. године укључила у Европску недељу кодирања (codeweek.eu ).

На радионици „How to Start a WordPress Blog“ ученици су имали прилике да виде како се прави блог и направе свој блог. Такође су се упознали са основним HTML таговима, и могли су да виде како се мењањем HTML тагова у документу мења и садржај страница на блогу.

Радионица „Crocheting and Processing“ је ученике упознала са програмским језиком Processing (processing.org ) и везом између шема за хеклање и алгоритама. Користећи Processing ученици су визуализовали процес хеклања модела круга на основу датог алгоритма.

Радионицу „How to Start a WordPress Blog“ је водила професорка Наташа Радека, а радионицу „Crocheting and Processing“ је водила професорка Милена Животић Илић уз асистенцију професорке Зоране Тошић.