19.10.2018.

Eвропска недеља кодирања

Наша школа се радионицама „How to Start a WordPress Blog“ (, „Како креирати WordPress блог“ ) и „Crocheting and Processing“ („Хеклање и Processing“) , које су одржане 19.10.2018. године укључила у Европску недељу кодирања (codeweek.eu ).

На радионици „How to Start a WordPress Blog“ ученици су имали прилике да виде како се прави блог и направе свој блог. Такође су се упознали са основним HTML таговима, и могли су да виде како се мењањем HTML тагова у документу мења и садржај страница на блогу.

Радионица „Crocheting and Processing“ је ученике упознала са програмским језиком Processing (processing.org ) и везом између шема за хеклање и алгоритама. Користећи Processing ученици су визуализовали процес хеклања модела круга на основу датог алгоритма.

Радионицу „How to Start a WordPress Blog“ је водила професорка Наташа Радека, а радионицу „Crocheting and Processing“ је водила професорка Милена Животић Илић уз асистенцију професорке Зоране Тошић.

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.