Блажић Марица

Блажић Марица

Марица Блажић, рођена 1984. године, је наставница математике која је свој професионални пут градила с преданошћу и страшћу према образовању. Након завршетка Девете гимназије, дипломирала је на Математичком факултету у Београду.

Током својих студентских дана, Марица је стицала драгоцено искуство радећи за образовне центре и корпорације, усмеравајући своје знање према подршци ученицима основних, средњих и виших школа. Њено стручно усмерење постало је евидентно кроз активно учешће у Едукативном центру Триангл, где је била наставник и аутор курса за припрему мале матуре.

Марица је стицала искуство у различитим средњим школама и гимназијама. Радила је у корпорацији Линк, где је била аутор видео туторијала за пројекат "ОК математика". Такође, била је наставница математике на Комбинованом програму у Савременој гимназији, где се настава одржавала на српском и енглеском језику.

Од 2018. Марица је наставник математике у Деветој. Нада се да ће својим радом помоћи нашим ученицима у стицању квалитетних математичких знања и вештина.