Даница Ђуричић

Даница Ђуричић

Рођена сам 13.07.1984. у Београду. Завршила сам Земунску гимназију, а потом и Биолошки факултет Универзитета у Београду, и тиме стекла звање мастера биолошких наука.

Радила сам у бројним основним и средњим школама као професор на замени, а дугогодишње радно искуство сам стекла у Десетој београдској гимназији. Због резултата које су остварили ученици под мојим менторством, међу којима је и прво место на

Републичком такмичењу из биологије, Министарство просвете и науке републике Србије, Српско Биолошко Друштво и Биолошки факултет универзитета у Београду доделило ми је посебну захвалницу за изузетан успех у раду са ученицима и постигнуте резултате у настави биологије, као и Светосавску похвалницу.

Факултет сам уписала са жељом да једнога дана постанем професор, јер рад са младим и перспективним људима, будућим академцима, сматрам врло изазовним и одговорним, динамичним, никако монотоним- знање има свако ко је факултет завршио, али знају да га пренесу само они који то раде срцем и душом.