Даница Љубичић

Даница Љубичић

Професор биологије.

Рођена 4.12.1990. у Београду. Завршила основну школу „Ужичка Република“ (данас „Књегиња Милица“) и Девету гимназију “Михаило Петровић Алас” (природно-математички смер). Дипломирала на Биолошком факултету, Универзитета у Београду 2013. године, наредне године стиче звање мастер еколог радом на тему „Популациона динамика и демографски параметри велике сенице, Parus major (Linnaeus,1758) на подручју Делиблатске пешчаре“.

Почиње да ради у Петој београдској гимназији и основној школи „Драган Лукић“. Упоредо је радила и у невладином сектору где је водила бројне пројекте у сарадњи са Министарством трговине, туризма и телекомуникација, Секретаријата за омладину и спорт, Секретаријата за културу града Београда. Од 2020.године ради у Деветој гимназији.

Њени ученици остварују запажене резултате на такмичењима из биологије.