Туба Ира Аурора

Туба Ира Аурора

Рођена 20.02.1993. године у Њујорку, САД. Основну школу завршила је у Београду као носилац Вукове дипломе. Средње образовање стекла је у Спортској гимназији када је и била активни члан рвачке репрезентације Србије. Након Спортске гимназије завршава основне и мастер студије на Факултету за информатику и рачунарство на Сингидунум универзитету са просеком 10.0 где уписује и докторске студије. Активно се бави научно - истраживачким радом и током мастер и докторских студија објавила је радове на водећим међународним конференцијама и у научним часописима. Њена истраживачка интересовања укључују вештачку интелигенцију, обраду дигиталних слика, оптимизцију алгоритмима интелигенције ројева.

Поред наведеног образовања завршава и музичку школу “Станислав Бинички”, инструмент клавир.

Прво радно искуство стиче на факултету пројектовањем и одржавањем веб-сајта за размену материјала са предавања и вежби. Током студија одрађује стручну праксу као програмер у веб тиму. Након тога почиње да ради у Основној школи “Савремена” где држи предавања из информатике и математике и руководилац је секције роботике. Сертификовани је Кембриџ предавач и држала је предавања на енглеском језику из информационих и комуникационих технологија по акредитованом Кембриџ програму за основне школе. Аутор је и реализатор семинара за стручно усавршавање наставника на Институту за модерно образовање. Од 2023. године ради у Деветој гимназији као наставник ИТ групе предмета.