Калина Глођајевић

Калина Глођајевић

Професор енглеског језика, књижевности и културе.

Рођена 6 јануара 1993 године у Београду. Основну и средњу школу завршила у Српској Црњи, где је и одрасла. Дипломирала је на Филолошком факултету Универзитета у Београду – одсек за англистику 2017 године, а наредне године је и одбранила мастер рад на тему

„Shakespeare’s portrayal of the main female protagonists from the plays Twelfth Night, As You Like It and The Taming of the Shrew”, након чега је добила и звање мастер професора енглеског језика, књижевности и културе. Поред тога, још током основне и средње школе је положила међународно признате Cambridge испите . Током основних студија, две године је као волонтер у склопу програма „Студенти студентима“ држала наставу на Машинском факултету

Универзитета у Београду. Такође је била и асистент на пројекту „Организација часа у државним школама и образовање деце са сензорним оштећењима“. Додатно искуство је стекла радећи у приватној школи Helen Doron, где је имала прилику да ради са полазницима различитог узраста и нивоа знања припремајући их за међународно признате Cambridge испите. До сада је радила у неколико различитих основних и средњих школа.

Врло рано је схватила да жели да буде професор енглеског језика и на томе је вредно радила. Сматра да позив професора није само пренети знање, него инспирисати и усмерити ученике ка правим животним вредностима. Оно што саветује своје ученике јесте да никада не одустају и да се увек труде, јер се труд на крају увек исплати!