Лекић Марко

Лекић Марко

Рођен 1982. године у Ужицу, где је завршио основну и средњу Економску школу. Звање професора физичког васпитања стекао на Факултету спорта и физичког васпитања, Универзитета у Београду. У детињству и младости активно тренирао фудбал а још у току студија радио као фудбалски тренер. Од 2014. запослен у XIV београдској гимназији, а од 2019. и у IX гимназији „Михаило Петровић Алас“. Поред посла у школи обављао и већи број послова везаних за спорт, као што су школице спорта и спортски рафтинг. У јуну 2019. године предводио репрезентацију Србије као тренер на Светском првенству у спортском рафтингу у Турској. Данас, као хонорарни посао ради као туристички водич а у зимском периоду и као инструктор скијања. За обе ове професије поседује одговарајуће лиценце.