Мамула Ђорђе

Мамула Ђорђе

Рођен је у Београду 24.09.1989. године. Похађао је Огледну основну школу „Владислав Рибникар“, потом Гимназију „Свети Сава“. 2008. године уписује историју на Филозофском факултету у Београду, где дипломира 2012 године. На истом факултету завршава и мастер студије историје 2015. године. Поред наведеног основног, средњег и академског образовања, завршио је и музичку школу „Др Војислав Вучковић“ клавир и контрабас. Од малена гаји љубав према уметности и култури. Био је члан уметничко - ликовне секције Дечјег културног центра и дугогодишњи је члан фолклорног ансамбла „Уметничког центра Талија“. Такође активно се бави планинарењем. Жељу за непрестаним усавршавањем, истраживањем, путовањем, као и преношењем стеченог знања другима спојио је у туризму, положивши за лиценцу туристичког водича.

Прво радно искуство стиче у Републичком заводу за заштиту споменика културе у периоду од 2013. до 2015. године. Објавио је неколико научних радова и био део неколико културних пројеката попут консултанта на изради представе са историјском тематиком и косценаристе историјског документарног филма. Мотивацију и жељу да своју љубав према историји, али и другим хуманистичким наукама пренесе младима проналази управо у позиву наставника историје, прво у основној школи „Савремена“, а потом као професор Девете гимназије „Михаило Петровић Алас“ у којој ради од 2022 године.