Мијаковац Милена

Мијаковац Милена

Професор информатике.

Рођена 25.10.1981. године, у Книну, Хрватска, где сам завршила и основну школу. Средњу медицинску школу завршила у Београду, а потом уписала Биолошки факултет Универзитета и Београду (смер: ембриологија и хистологија) и тиме стекла звање мастера биолошких наука. Своја прва радна искуства стичем у средњим школама: Спортској гимназији и Електропривредној школи,а потом лиценцу и стално запослење стичем у основној школи ,,Никола Тесла '' у Раковици, касније у основној школи ,,Ђуро Стругар''. Рад са децом је постао животно опредељење, инспирација али и мотивација и жеља да се усавршавам. Методика наставе је посатла основни део тог усавршавања, па поред многобројних семинара које сам похађала из те области, објавила сам и два научна рада, (о иновативним облицима рада-концепт мапама) у сарадњи са својом менторком на докторским студијама проф.Јеленом Станисављевић. За време преве и друге године докторских студија била сам и сарадник у настави на Билошком факултету, а рад са студентима донео је нова и непроцењива искуства.

У раду са децом освојила сам бројне похвале на општинским, градским и републичким такмичењима. Добитиник сам и Захвланице општине Раковица за изузетан рад са децом (2018). Учеће у III дидактичкој конференцији- ,,Унапређење наставног процеса- предности и изазови’’, Друштво предметних дидактичара Србије, Биолошки факултет (2018).

Од 2023. постајем део колектива IX гимназије, чиме се изузетно поносим. Овде деца постају моји ментори, мотивишући ме да се даље усавршавам и напредујем у свом раду.