Савић Милош

Савић Милош

Рођен 5.11.1989. године у Београду. Средње образовање стекао у родној Раковици, у Машинској школи „Радоје Дакић“. Упоредо са стицањем основог и средњошколског образовања, такође је завршио и основну музичку школу „Даворин Јенко“ , на одсеку за виолину. Такође, десетак година се бавио фолклором пре свега у КУД „Лира“. Мастер студије историје завршио на Филозофском факултету у Београду, на катедри за савремену историју. После стицања факултетског образовања своја прва радна искуства стиче у Основним школама „ Франце Прешерн“, „Коста Абрашевић“ и „14. Октобар“. Након тога прелази у Десету Гимназију „Михајло Пупин“ а потом и у Девету гимназију „Михаило Петровић Алас“ где и данас ради.

Поред редовне наставе, био је ангажован од стране Министарства просвете и РТС-а у сврху снимања часова током онлајн наставе. Такође, у претходних пар година, активно учествује у извођењу такмичења из историје, пре свега у изради питања.