Презентација о Цезаровом освајању Британије

У суботу, 23. априла 2016. од 16h, у просторијама Филолошког факултета осморо ученика друге године, друштвено-језичког смера наше гимназије, предвођени професорком латинског језика, Весном Димитријевић, одржали су, на енглеском језику, презентацију о Цезаровом освајању Британије. Овај угледни час изведен је у оквиру семинара за професоре класичне филологије из целе Србије. Наишао је на велики одзив свих присутних ученика и професора различитих школа, као и претходно изводјење у препуној свечаној сали Девете гимназије. Час су са ученицима припремале професорке Гордана Ранђеловић и Весна Димитријевић, као приказ корелације у оквиру наставе енглеског и латинског језика.

Праћени бројним аплаузима и похвалама, наши ученици су још једном, на најбољи начин, репрезентовали нашу школу. Презентацију су реализовали: Оливера Деканић, Марија Поповић, Доротеја Кокановић, Марија Спасеновић, Лена Шаренац, Вања Марковић, Анастасија Вукић, Милена Мимица и Јована Јеремић.

Филип Ивановић II3

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Гоце Делчева 41) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.