Дашић Милорад

Дашић Милорад

Рођен 05.01.1970. у Земуну. Основну школу завршио у Старој Пазови, средњу Машинску школу завршио у Земуну. Након одслужења војног рока уписује Вишу машинско-техничку школу у Београду и стиче звање - инжењер машинства за пољопривредну и грађевинску механизацију. 1993. г. уписује Филолошки факултет у Београду, група за српску књижевност и језик. Од школске 2000/2001г. ради у Деветој гимназији. Поред редовне наставе континуирано се бави и ваннаствним активностима-води рецитаторску секцију. Члан је управног одбора Друштва за српски језик и књижевност и председник београдске подружнице Друштва професора гимназије средњих школа. Интересовања- тренирао одбојку, а и сада се рекреативно бави спортом, воли путовања и позориште. Отац сина Андреја.