Дебатни клуб

Дебатни клуб

Дебатни клуб основан је 2006. године и од тада ради без прекида. У оквиру дебатног клуба организују се предавања на којима се полазници упознају са основама дебате. Циљ је стицање знања које би омогућило ученицима да изграде сопствени „случај“ и да га одбране. На тај начин развија се способност аргументоване одбране става. У школи се сваке године организује и Дебатни турнир, како би полазници, поред теоријског, стекли и практично искуство. Кроз саму дебату развијају се реторичке способности ученика. Теме бирају наставници и ученици и оне су увек везане за свакодневни живот, ученичку проблематику, интересантне и интригантне. Планира се интензивирање сарадње са другим дебатним клубовима, како би ученици стекли више дебатног искуства.