Државно такмичење из математике

Државно такмичење из математике

У суботу, 11. марта 2017. у нашој школи одржано је Државно такмичење из математике, на коме је учешће узело 353 такмичара из свих округа Србије. Најуспешнији такмичари пласирали су се на Српску математичку олимпијаду, Балканијаду и међународне математичке олимпијаде.

У холу школе била су изложена издања уџбеника, приручника и збирки задатака Друштва математичара, Математископа и Клета.

За професоре пратиоце такмичара, у свечаној сали школе организован је занимљив и едукативан семинар са еминејнтним предавачима. Др Ђорђе Баралић излагао је на тему ,,Полиномно поплочавање'', др Војислав Андрић излагао је на тему ,,Геометрија помаже алгебри'', а др Зоран Каделбург на тему ,,Тангента'' и остала издања Друштва математичара Србије.

Такмичење је прошло у пријатној и радниој атмосфери, а исто тако изражавамо наду да су се такмичари, као и њихови наставници, осећали угодно у нашој школи.

Слике можете погледати ОВДЕ