Хор и оркестар

Хор и оркестар Девете гимназије чине талентовани ученици, певачи и инструменталисти, од којих многи похађају и музичке школе, а многи, једноставно, воле музику и песму. Хор и оркестар дуги низ година успешно је водила проф. Зорица Живковић, а наступао је на свим школским прославама Светог Саве, многим смотрама и олимпијадама и постизао запажене резултате. Репертоар хора био је веома разноврсан: кретао се од духовне музике, преко етно и староградске, класичне инструменталне, до савремене музике. Од школске 2009/2010. хор води проф. Нада Андоновски-Полексић и на Светосавској приредби он се представио духовним композицијама. Најважније је, свакако, то да се ученици Девете гимназије радо одазивају раду у музичкој секцији и имају талента, воље и жеље да наступају. Нови чланови увек су добродошли!

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.