Хор и оркестар

Хор и оркестар Девете гимназије чине талентовани ученици, певачи и инструменталисти, од којих многи похађају и музичке школе, а многи, једноставно, воле музику и песму. Хор и оркестар дуги низ година успешно је водила проф. Зорица Живковић, а наступао је на свим школским прославама Светог Саве, многим смотрама и олимпијадама и постизао запажене резултате. Репертоар хора био је веома разноврсан: кретао се од духовне музике, преко етно и староградске, класичне инструменталне, до савремене музике. Од школске 2009/2010. хор води проф. Нада Андоновски-Полексић и на Светосавској приредби он се представио духовним композицијама. Најважније је, свакако, то да се ученици Девете гимназије радо одазивају раду у музичкој секцији и имају талента, воље и жеље да наступају. Нови чланови увек су добродошли!

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.