Ученици Девете гимназије су се прикључили пројекту "Вики гимназијалац", који организује Викимедија Србије. Основна идеја овог пројекта је да се ученици укључе у писање вики чланака на нашем језику и писму. У том циљу 25.2.2015. године у нашој школи организована је радионица на тему како исправно писати вики чланке, ажурирати постојеће и активно учествовати у стварању највеће светске енциклопедије. Радионицу су водиле Милица Жарковић и Ивана Маџаревић из Викимедије Србија.

Сви заинтересовани ученици који желе да буду део пројекта "Вики гимназијалац" могу се обратити професорки информатике Милени Марић.

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.