Квиз новца

Квиз новца

Од 5. до 7. маја наш ученик Огњен Покимица (1-5) и његова професорка географије Милка Ивић били су део репрезентације Србије у финалу Квиза новца (European money quiz EU) у Бриселу. Организатори овог путовања су Удружење банака Србије и Европска банкарска федерација из Брисела. Србију су, поред наших учесника, представљали и ученик и професорка из Економске школе из Зајечара. У финалу је учествовало 60 такмичара из 30 земаља, а циљ такмичења је финансијско описмењавање младих. Они су се окушали у рачунским задацима и знањима из примењене економије.Најбоље резултате остварили су: Словенија, Северна Македонија и Немачка.

Екипа Србије остварила је одличан резултат (5. место) с обзиром да нема економске предмете у свом наставном програму нити кроз ваннаставне активности.