МАТУРСКИ РАДОВИ

МАТУРСКИ РАДОВИ

12. марта 2019. Године, у Римској дворани Библиотеке града Београда одржана је промоција седмог зборника најбољих матурских радова школсе 2017/18. Године изабраних на седмом конкурсу Задужбине Андрејевић.

На овом конкурсу награђени су матурски радови 4 матуранткиње Девете гимназије „Михаило Петровић Алас“.

Награђене су:

Милена Мимица за матурски рад из српског језика и књижевности са темом „Паралела између Бајрона и Пушкина и њихова два јунака, Чајлда Харолда и Оњегина“. Менторка овог рада била је професорка Невена Грујичић

Лена Далифоски за матурски рад из физике са темом „Неутрони и њихови детектори“. Менторка њеног рада била је професорка Слободанка Реџић.

Сара Радојковић и Ирина Петровић за матурске радове из математике. Тема Сариног рада је била „Теорија графова“, а Ирининог „Хиперболичка геометрија“. Менторка ових радова била је професорка Милена Животић Илић.