ПОЧЕТНА

ПОЧЕТНА

Буди најбољи у друштву најбољих!

Желимо да вас упознамо са нашом гимназијом, садржајима и могућностима које она нуди ученицима у току четворогодишњег школовања. Циљ наше гимназије је да ученици добију најшире опште и стручно образовање у области природних и друштвених наука, као и да буду што адекватније припремљени и оспособљени за наставак даљег школовања у високошколским установама.

Гимназија исто тако развија и негује креативне и стваралачке способности, социјалне и културне вредности код ученика, како кроз сам наставни процес, тако и кроз низ ваннаставних активности, припремајући их за будуће одговорне, моралне, самосвесне и корисне чланове наше друштвене заједнице.

Целокупни процес васпитања и образовања обавља тим професора и стручњака са највишим академским звањима и богатим педагошким и методичким искуством.

Занимљиво

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.