Пријем за најуспешније

Од јуна 2007. управа школе установила је свечани пријем и награђивање најуспешнијих ученика. У амфитеатар школе позивају се ученици, који су својим ангажовањем у различитим ваннаставним активностима достојно и успешно представљали своју школу, њихови предметни професори и разредне старешине. Овом приликом обично се награђује око 50 најуспешнијих математичара, физичара, хемичара, историчара, биолога, језичара, музичара, спортиста... После поздравне речи директора школе ученицима се уручују скромне, али пажљиво и прикладно одабране награде, сходно областима у којима су показали успех и захвалнице Девете гимназије „М.П. Алас“. Након овог официјелног дела организује се коктел-послужење и наставља разговор и дружење ученика и професора. Надамо се да ће се овај леп и прихваћен обичај у Деветој гимназији наставити и убудуће.

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.