Пријем за најуспешније

Од јуна 2007. управа школе установила је свечани пријем и награђивање најуспешнијих ученика. У амфитеатар школе позивају се ученици, који су својим ангажовањем у различитим ваннаставним активностима достојно и успешно представљали своју школу, њихови предметни професори и разредне старешине. Овом приликом обично се награђује око 50 најуспешнијих математичара, физичара, хемичара, историчара, биолога, језичара, музичара, спортиста... После поздравне речи директора школе ученицима се уручују скромне, али пажљиво и прикладно одабране награде, сходно областима у којима су показали успех и захвалнице Девете гимназије „М.П. Алас“. Након овог официјелног дела организује се коктел-послужење и наставља разговор и дружење ученика и професора. Надамо се да ће се овај леп и прихваћен обичај у Деветој гимназији наставити и убудуће.

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.