Школски биоскоп

У школи је неколико година радио и школски биоскоп, чији је оснивач био Матија Муњиза-Петровић, млади аутор и редитељ. У школском амфитеатру на великом платну он је са групом својих другова приказивао за ученике гимназије ремек дела светске кинематографије. Тако су ученици у школи имали прилику да виде филмове Алфреда Хичкока, филмове Акира Куросаве, Трећег човека, Амадеус, Казабланка, Велики диктатор, Паклена поморанџа, Бриљантин, Острво, Деликатесна радња, Ран итд.

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.