Школски биоскоп

У школи је неколико година радио и школски биоскоп, чији је оснивач био Матија Муњиза-Петровић, млади аутор и редитељ. У школском амфитеатру на великом платну он је са групом својих другова приказивао за ученике гимназије ремек дела светске кинематографије. Тако су ученици у школи имали прилику да виде филмове Алфреда Хичкока, филмове Акира Куросаве, Трећег човека, Амадеус, Казабланка, Велики диктатор, Паклена поморанџа, Бриљантин, Острво, Деликатесна радња, Ран итд.

Драмска секција учествовала је на овогодишњим Позоришним сусретима гимназија Србије, одржаним у Крагујевцу од 17.4. до 26.4.2015. Наши глумци Лука Вукшић, Мина Сладић, Мина Илић, Матеа Маћешић, Дуња Плазонић, Јулија Савић, Лазар Манић, Вук Ђурић, Василије Бјелоглав, Мирјана Ристичевић, Андријана Ожеговић, Ирена Ремовић и Тијана Чизмић, предвођени професорком Драганом Петровић, имали су прилику да одиграју своју представу у најстаријем позоришту у Србији Књажевско-српском театру.