ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЛОЗОФИЈЕ

Наша школа већ неколико година уназад учествује на такмичењу у писању филозофских есеја на енглеском језику Baltic Sea Philosophical EssayEvent, које се одржава под покровитељством УНЕСКО-ве Међународне асоцијације и Финске асоцијације професора филозофије. Осим што ово такмичење омогућава ученицима да се такмиче са својим вршњацима из европских земаља, уједно представља и квалификације за републичко такмичење из филозофије под називом СОФИЈА – Српска олимпијада филозофије – која се организује сваке године у пожаревачкој гимназији.

Такмичење је организовано и изведено 23.10.2018. године.

Ове године на такмичење је изашло седам ученика четврте године. Они су писали есеј на теме које су нам послале колеге из Финске. После оцењивања и дешифровања, утврђено је да је аутор првопласираног есеја Реља Витошевић, одељење IV-6,а аутор другопласираног есеја Јована Рашевић, одељење IV-1. Наведени ученици пласирали су се у други круг такмичења на међународном нивоу. Њихови радови прослеђени су у Финску. Аутор првопласираног есеја квалификовао се на републичко такмичење и представљаће нашу школу на Српској олимпијади филозофије, која ће на пролеће бити одржана у пожаревачкој гимназији.

Професори који су учествовали на такмичењу су:
Снежана Полугић, организација такмичења и евалуација есеја
Веселка Сантини, евалуација есеја
Мирослав Илић, шифрирање и дешифровање

Baltic Sea Philosophy Essay Event, 23.10.2018.
Више информација можете погледати о овом догађају можете погледати ОВДЕ
У Бограду, 26.10.2018.
Снежана Полугић, проф. филозофије

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Булевар Маршала Толбухина 41 (бивша Гоце Делчева 41)) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.