Светосавски квиз

У гимназији се традиционално организује Светосавски квиз, непосредно пред прославу школске славе, Дана Светог Саве. Квиз обухвата многе области знања и представља тест опште културе и информисаности. Трочлане екипе ученика сва четири разреда могу учествовати у квизу, а прве три добијају пригодне награде и Светосавске дипломе на сам празник. Квиз су осмислили и реализовали професори Вања Радевић, Милорад Дашић и психолог Виктор Вицановић

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.