Светосавски квиз

У гимназији се традиционално организује Светосавски квиз, непосредно пред прославу школске славе, Дана Светог Саве. Квиз обухвата многе области знања и представља тест опште културе и информисаности. Трочлане екипе ученика сва четири разреда могу учествовати у квизу, а прве три добијају пригодне награде и Светосавске дипломе на сам празник. Квиз су осмислили и реализовали професори Вања Радевић, Милорад Дашић и психолог Виктор Вицановић

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.