ТИТАН

ТИТАН

Наши ученици су и ове школске године учествовали у националном такмичењу Титан, које организују Достигнућа младих у Србији. Титан програм представља интерактивну компјутерску симулацију у којој се доносе критичне економске и менаџмент одлуке. Кроз симулирану конкурентску ситуацију на тржишту, тимови средњошколаца стављају се у улогу предузећа која доносе одређене пословне одлуке: одређују цене својих производа, ниво производње, буџете за маркетинг, истраживање и развој и одређују којило ће да инвестирају у проширење капацитета.

На такмичењу је учествовало 8 екипа од по 2 ученика. Све екипе су се пласирале у други круг такмичења, а две екипе су учествовале и у четврт финалу националног такмичења.

Четвртфиналисти су били ученици II4 Огњен Николић и Вања Крешић као и Никола Николић и Ида Зељковић.

Менторка ових тимова је професорка Милена Животић Илић.