Трибине - предавања

У школи се често одржавају разне трибине и предавања према интересовањима ученика. Једна од најпосећенијих трибина је она коју држи бивши наставник веронауке у нашој школи ђакон, мр. Оливер Суботић, магистар теологије, дипломирани информатичар, главни и одговорни уредник „Православног мисионара“ и руководилац Центра за проучавање и употребу савремених технологија при СПЦ. Овај надахнути предавач веома је интересантан и интригантан за ученике и они се радо одазивају и активно учествују у дискусији на оваквим трибинама. У последње време одржано је неколико трибина на следеће теме: Патриотизам и хришћанство, Добре и лоше стране интернет комуникације, Глобална економска криза и шћанска етика...

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“ (Нови Београд, Гоце Делчева 41) основана је 30. јуна 1961. године на основу Одлуке број 01-8185/1-61 Народног одбора Општине Нови Београд, и од 1. септембра те године почела са радом. Одлуку су потписали председник Општине Љубинко Пантелић и Велимир Милошевић, њен први директор. Школа је смештена у близини Студентског града, у згради подигнутој за потребе Основне школе „Жикица Јовановић - Шпанац“.