Трибине - предавања

У школи се често одржавају разне трибине и предавања према интересовањима ученика. Једна од најпосећенијих трибина је она коју држи бивши наставник веронауке у нашој школи ђакон, мр. Оливер Суботић, магистар теологије, дипломирани информатичар, главни и одговорни уредник „Православног мисионара“ и руководилац Центра за проучавање и употребу савремених технологија при СПЦ. Овај надахнути предавач веома је интересантан и интригантан за ученике и они се радо одазивају и активно учествују у дискусији на оваквим трибинама. У последње време одржано је неколико трибина на следеће теме: Патриотизам и хришћанство, Добре и лоше стране интернет комуникације, Глобална економска криза и шћанска етика...

Драмска секција учествовала је на овогодишњим Позоришним сусретима гимназија Србије, одржаним у Крагујевцу од 17.4. до 26.4.2015. Наши глумци Лука Вукшић, Мина Сладић, Мина Илић, Матеа Маћешић, Дуња Плазонић, Јулија Савић, Лазар Манић, Вук Ђурић, Василије Бјелоглав, Мирјана Ристичевић, Андријана Ожеговић, Ирена Ремовић и Тијана Чизмић, предвођени професорком Драганом Петровић, имали су прилику да одиграју своју представу у најстаријем позоришту у Србији Књажевско-српском театру.